Skyscanner’den Ucuza Uçak Bileti Nasıl Taratılır ve Alınır?

Skyscanner’den Ucuza Uçak Bileti Nasıl Taratılır ve Alınır?

 

            Herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazımda size yurtdışı uçuşlarınız için Skyscanner uygulamasından nasıl ucuza bilet taratacağınızı ve satın alacağınızı göstereceğim. Aynı zamanda Skyscanner uygulamasını nasıl kullanacağınızı da görsellerle destekleyerek anlatacağım. Anlatacağım sürüm Android 7.26 olacak. Öncelikle Skyscanner neymiş onu öğrenelim:

Skyscanner Nedir?

Skyscanner yüzlerce havayolu ve seyahat acentesini gerçek zamanlı olarak tarayarak, fiyat ve mekan bazında sonuçları karşılaştırmalı olarak sunan bir arama motorudur. Uçak biletinin yanı sıra araç kiralama ve otel rezervasyonu konusunda Türkçe de dahil olmak üzere 23 dilde hizmet vermektedir.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan Skyscanner doğrudan bilet satmamaktadır; bunun yerine, kullanıcılarına arzu edilen destinasyona en ucuz uçak biletini bulma (scan/tarama işlemi) olanağı sağlar. Burada tüm fiyatları ve havayolu şirketlerini karşılaştırmalı olarak listelenmiş gören kullanıcı, tercih ettiği bilete tıkladığında, alım işlemini güvenle yapması için servis sağlayıcısının sitesine yönlendirilir.

Nasıl Kullanılır?

Skyscanner’in uygulaması iOS ve Google işletim sistemi olan bütün cihazlara indirilebiliyor. Haydi marketten Skyscanner uygulamasını indirelim:

 

Google Store ya da AppStore’a ‘Skyscanner’ yazarak soldaki görselde görünen uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmekle uğraşamam diyorsanız www.skyscanner.com.tr adresinden de ucuza uçak bileti aratabilirsiniz.

 

Uygulamayı açtığımızda sağda bulunan görseldeki gibi uçuşlar, otel ve araç kiralama seçeneği çıkıyor. Biz ‘uçuşlar’seçeneğine tıklayıp ilerliyoruz.

 

 

 

Uçuşları seçtikten sonra karşımıza bu ekran çıkacak. Size öncelikle Avrupa kıtasında bulunan iki destinasyon arasında bilet taramasını göstereceğim. Sonrasında da kıtalararası bir uçuş seçip bileti nasıl satın alabileceğimizi göstereceğim. İlk olarak ekranda iniş-kalkış yerlerini, tek yön- çoklu yön, gidiş- dönüş ve tarihi seçiyoruz.

 

Bilet taraması yaparken bu ekranda çoğu kişi tarama ekranını açamayarak sorun yaşıyor. Tarama ekranını açmak için tarihin yazılı olduğu yere tıklıyoruz (kırmızı kare ile işaretli) Bu ekranda mercek simgesine bastığımızda bizi direkt uçak biletinin satıldığı sayfaya yönlendirecek. Biz önce tarama yapıp sonra satın alacağımız için tarihin yazılı olduğu yere basıyoruz. Bu şekilde Milan’a ucuza uçak bileti almış olacağız.

 

 

 

 

 

 

Belirttiğim işlemleri yaptıktan sonra karşınıza bu ekran çıkacaktır. Ekranın alt kısmında takvimde hangi günlerde uçuşların olduğunu ve ortalama fiyat değerini bize gösteriyor. Kesin bilgi almak için ekranın sağ üst kısmında bulunan grafik simgesine tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Grafik simgesine tıklayınca karşımıza bu tarama ekranının çıktığını görüyoruz. Aslında amacımız buraya ulaşıp Skyscanner’dan bize en ucuz uçak biletini satan firmaları bulmak.

Seçtiğimiz Münih>Milan destinasyonunda bize önerilen en ucuz uçak biletini 10 Kasım gününde 224 TL’ye buluyoruz. Böylelikle bu bileti alıp öğlen yemeğini Milan’da yiyebilirsiniz. ☺

 

 

 

 

Gördüğünüz üzere Avrupa kıtasında bir yerden bir yere gitmek istediğimizde en ucuz uçak biletini bu kadar kısa sürede taratıp bulabiliyoruz. Şimdi de hem taratıp hem bileti nasıl alacağımızı göstereceğim. Yapmamız gereken farklı hiçbir şey yok. Taratıp en ucuzunu satın alacağız.

 

 

 

 

İlk olarak gideceğimiz yönü seçiyoruz. Bu sefer New York için ucuz bilet arayacağız.

Yön ve tarihi seçtikten sonra siyah nokta ile belirttiğim yere tıklayarak ilerliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uçuş detaylarını seçtikten sonra tarama ekranında bize en uygun olan tarihi seçiyoruz.

1 Kasım 2020 günü Paris’ten New York uçuşunun sadece 972 TL olduğunu görüyoruz. 1 Kasım tarihini aklımızda tutup ana sayfaya dönüyoruz.

 

 

 

 

 

 

Ana sayfada arama yerini düzeltip 1 Kasım yazarak mercek simgesine basıp bilet alma işlemine başlıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Belirtilen biletlerden bizim seçtiğimiz fiyata en yakın olanı seçiyoruz. (Aradaki fiyat farkları sistemin saatlik olarak güncellenmesinden dolayı ve/veya kur farkından dolayı olabilir.)

1044 TL’ye Portekiz Havayolları’ndan Paris> New York uçuşunu seçiyoruz.

 

 

 

 

 

 

Skyscanner’in bir bilet satma sitesi olmadığını başta da söylemiştim. Skyscanner bizi partneri olan mytrip.com sitesine yönlendiriyor.

Peki “Skyscanner güvenilir mi?” diye soracaksanız sorunuzun cevabı kesinlikle “Evet.” olur çünkü Skyscanner’in çalışma ortakları dünyada milyarlarca insana bilet satmakta. Mağduriyet yaşamanız durumunda hem Skyscanner hem de bileti satan acente size yardımcı olmakta.

 

 

 

 

Yönlendirildiğiniz mytrip.com sitesinden gerekli bilgileri doldurup uçak biletinizi alabilirsiniz.

 

Bunu yapan yabancı bir site olsa da kredi kartınız/ banka kartınızla sorunsuz işlem yapabilirsiniz, sizden ekstra bir ücret kesintisi yapılmaz. Yapacağınız alışverişler Skyscanner güvencesindedir.

 

 

 

 

 

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

ALİŞAN ARĞUN YTÜ GEKA / GEKA BLOG

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir